Program

110 of 30 items

Prezentační stolek v Dětské nemocnici Brno

1. 11. 8.00–15.00 h | Teyschlova hala Dětská nemocnice Brno, Černopolní 9

Při příležitosti zahájení výstavy "Každé dítě je úžasné" v Dětské nemocnici Brno budeme prezentovat naše zrakově stimulační předměty ve vstupní Teyschlově hale nemocnice. Podívat se, vyzkoušet na vlastní oči a popovídat si s poradkyněmi rané péče můžete právě zde v pondělí 1.11. od 8.00 do 15.00 hod.  

Příloha:

Výstava "Každé dítě je úžasné"

1.–7. 11. 8.00–20.00 h | Teyschlova hala Dětská nemocnice Brno, Černopolní 9

Jako každá máma a každý táta, také rodiče dětí s postižením chtějí zažít tyto pocity. Společnost pro ranou péči pomáhá rodinám dětí se zrakovým postižením. Jezdí za nimi domů a ukazuje rodičům, jak mohou stimulovat zrak dětí a celkově je rozvíjet. Všestranně rodiče podporuje a dodává jim sebedůvěru, že to jako rodina zvládnou. Každé dítě má právo na dobrý start do života. Toto jsou hesla naší nové výstavy, kterou můžete vidět v prostorách Teyschlovy haly v Dětské nemocnici Brno od 1. do 7.11. 2021.

Příloha:

Výstava „Příběhy z rané péče“

1.–5. 11. 9.00–18.00 h | JABOK - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, Praha 2, Salmovská 8

Výstavní panely s příběhy rodin dětí s postižením umožňují nahlédnout do jejich běžných životů. Cílem výstavy je šířit povědomí o sociální službě raná péče a ukázat, že i s překážkami na startu do života se lze vypořádat a žít plnohodnotný a šťastný život.

„Vývoj zraku u dítěte ve věku od narození do 3 let"

2. 11. 15.00–15.45 h | Magenta Experience center (OC Arkády), Praha 4, Na Pankráci 86

Na přednášce zrakové terapeutky Hany Janurové ze Společnosti pro ranou péči uslyšíte o vývoji zrakových funkcí a dovedností, nejčastějších dětských vadách zraku a také co je při vývoji zraku nezbytné sledovat. Součástí přednášky bude ukázka speciálních brýlí, které simulují oční vady. Program pro děti zajištěn.

Deskohraní

2. 11. 15.00–18.00 h | Diakonie ČCE - Středisko Světlo ve Vrchlabí, Komenského 616

Vaše děti si vyzkouší zajímavé rozvojové hry, při kterých se mohou seznámit s novým kamarádem a vy se dozvíte více o naší službě rané péče. Můžete si prohlédnout prostory rané péče a ukážeme vám různé metody práce s dětmi např. jak pomoci vašemu dítěti s tím, když nerado prohrává při společných hrách. Více informací na https://fb.me/e/2IuRMsMHs

Příloha:

Další informace

Další informace: https://fb.me/e/2IuRMsMHs

„Kraniosakrální relaxace v běžném životě“

2. 11. 16.00–16.45 h | Magenta Experience center (OC Arkády), Praha 4, Na Pankráci 86

Na přednášce se od terapeutky Pavly Hájkové dozvíte bližší informace o kraniosakrální terapii, co nabízí a jaký může mít terapie účinek na novorozence a rodiny dětí s postižením. Kraniosakrální terapie je ticho, klid, prostor, napojení na zdroje. Program pro děti zajištěn.

„Objevte v sobě sílu, která umí léčit"

2. 11. 17.00–17.45 h | Magenta Experience center (OC Arkády), Praha 4, Na Pankráci 86

Jaké by to bylo uznat svou unikátnost a uznat své jedinečné dary a talenty? Tato přednáška vám pomůže nahlédnout pod nánosy vašich přesvědčení, sjednotit svou mysl s tím KÝM VE SKUTEČNOSTI JSTE a jak být darem pro sebe i ostatní. Certifikovaná lektorka Adriana Těšínská vám představí možnosti metody Access Bars i tělesného procesu „Korekce zraku“. Program pro děti zajištěn. TĚŠÍME SE NA VÁS!

Přednáška pro studenty Univerzity Palackého v Olomouci

3.–4. 11. 8.00–14.30 h | Univerzita Palackého v Olomouci,

Zážitkové workshopy s přednáškami pro studenty Pedagogické fakulty a Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Studenti získají komplexní vhled do praktického fungování služby rané péče, včetně možnosti vyzkoušet si speciálně upravené brýle simulující zrakové vady a nejčastěji využívané pomůcky pro zrakovou stimulaci u dětí.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

3. 11. 9.00–16.00 h | Středisko rané péče Sluníčko, Třída Karla IV., Hradec Králové 1222

Přijďte se podívat do zázemí terénní služby, která podporuje rodiny s dětmi s postižením. Je to jedinečná příležitost nahlédnout do „neviditelného“ prostoru, kde se práce poradkyň připravuje, míchá, kyne i zraje. Vyzkoušíte si: - test zrakových funkcí - znakovaná pohádka naživo - terapeutické pomůcky - relax se světly, hudbou, vůní,... Dospělí i děti vítáni.

Webinář pro veřejnost v online prostoru

3. 11. 17.30–18.30 h | Google meet,

Webinář pro veřejnost s Adamem Kratochvílem, dospělákem s SMA (spinální muskulární atrofie), který na vozíku "projel" všemi úrovněmi vzdělávacího systému ČR. Obsahem webináře bude společné povídání nad tématy, která jsou zásadní pro rodiče dětí s SMA. Na webinář se můžete přihlásit zde: https://forms.gle/DmgAfST21HnhhRyw9

Příloha:

Další informace

Další informace: https://forms.gle/DmgAfST21HnhhRyw9