Jihomoravský kraj

Den nevidomých

11. 10.–10. 11. 13.00–18.00 h | Obchodní galerie Vaňkovka,

13. listopad si připomínáme Mezinárodní den nevidomých. Ku této příležitosti si Odbor zdraví Města Brna připravil akci s názvem Den nevidomých, který může občanům ukázat, jaký je svět nevidomých a slabozrakých. V obchodním centru Vaňkovka se představí činnost organizací, které nevidomým a slabozrakým pomáhají, samotní nevidomí ukáží či představí, jak mohou ve společnosti velmi běžně fungovat.

Příloha:

Kampaň s GIVTem pro ranou péči

7.–30. 11. 7.00–22.00 h | online,

Kampaň GIVT. Možnost podpořit Poradnu rané péče DOREA bezplatným stažením aplikace Pomocník na odkazu https://bit.ly/Podporte-Slezskou-Diakonii-Brno. Přes tuto aplikaci odteď nakupujte ve vašich oblíbených e-shopech spolupracujících s givt.cz: Neplatíte ani korunu navíc a raná péče dostává provizi z vašich nákupů.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.sdbrno.cz/daruj/

Vernisáž výstavy ze služeb Slezské diakonie Brno

9. 11. 15.00 h | Brno, Komenského nám., zaparkovaný vůz Galerijní tramvaje, Komenského náměstí ulice

Výstava ze služeb Slezské diakonie Úseku Brno – raná péče, odborné doplňkové služby, homesharing ad. Až do 30. 11. můžete výstavu zhlédnout ve voze Galerijní tramvaje v Brně, její aktuální polohu najdete v aplikaci DPMBinfo nebo na webu mapa.idsjmk.cz, jde o vůz č. 1628. Vernisáž výstavy proběhne 9. 11. v 15 hodin na Komenského nám. v Brně ve voze Galerijní tramvaje.

Příloha:

Další informace

Další informace: http://www.sdbrno.cz

Přednáška o rané péči pro studenty Masarykovy univerzity

10. 11. 9.00–11.00 h | Masarykova univerzita v Brně, Poříčí ulice

Je nám potěšením informovat studenty bakalářského studia Masarykovy univerzity se zaměřením na speciální pedagogiku o tom, co raná péče přináší rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Přednáška jim dá základní informace, ale také udělá vhled do základních metod rané péče.

Kazuistický seminář raných péčí

10. 11. 10.00–16.00 h | Cafe Prah Brno,

Jako každý rok se sejdou poradkyně raných péčí Jihomoravského kraje, Zlínského kraje a Kraje Vysočina, aby vzájemně sdílely své odbornosti a získaly nové poznatky o metodách rané péče pro rodiny dětí se zdravotním postižením. Tentokrát se budeme věnovat představení zrakové stimulace, metodě VTI (videotrénink interakcí), nebo např. představení Snoezelenu.

Příloha:

Kousákův workshop + přednáška Stravování dětí se specif. potřebami

10. 11. 14.00–16.00 h | sídlo Slezské diakonie Úseku Brno, Kamenná 11

Kousákův workshop, určený jak rodičům, tak profesionálům. Povíme si o kousání – příčinách a možných řešeních, Krmení a jaké používat nástroje, Zavádění nových potravin do jídelníčku formou hry, Pití sání foukání, proč jsou důležité. Kousák je největší dovozce a prodejce logopedických pomůcek v Čechách a na Slovensku. Přihláška k účasti zasláním e-mailu s předmětem Přednáška KOUSÁK na adresu: rp.dorea@slezskadiakonie.cz. V 15.30 navazuje 30minutová přednáška Stravování dětí se specifickými potřebami (paní Blata).

Příloha:

Přednáška "Řešení problémového chování u dětí s PAS"

10. 11. 18.00 h

10.11. 2022 v 18 hodin se uskuteční online přednáška na téma "Řešení problémového chování u dětí s PAS". Posluchači budou mít možnost přednášející položit jakoukoliv otázku prostřednictvím chatu. Diskuzi povede velice zkušená psycholožka Zuzana Masopustová Ph.D. Odkaz pro připojení k události najdete na našem facebooku.
Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.