Moravskoslezský kraj

PREZENTACE RANÉ PÉČE AlFi, z. s.

8.–9. 11. 9.00–13.00 h | Ostrava, Brandlova 1267/6

Úterý, Středa/Ostrava/ AlFi, z.s./Moravskoslezský kraj 8. - 9. 11. 2022 / AlFi, z.s., Brandlova 1267/6, Moravská Ostrava PREZENTACE RANÉ PÉČE RODINÁM, ŽÁKŮM A ODBORNÍKŮM Úterý 8.11.2022 od 9.00-13.00 hod -Prezentace služby rané péče v ordinacích pediatrů v Ostravě a podporujících institucích rodiny pěstounské a náhradní rodinné péče v Ostravě. -Přednáška pro studenty 3. ročníku Vyšší odborné školy sociální v Ostravě. Přednáška se ponese v duchu představení sociální služby rané péče, posláním a cílovou skupinou AlFi - Raná péče, metodami a praktickými ukázkami, včetně závěrečné diskuze se studenty. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Středa 9.11.2022 od 9.00-13.00 hod Ukázka canisterapie a prezentace práce s dětmi s PAS, příklady strukturovaného učení, pomůcek a hraček.

PREZENTACE RANÉ PÉČE RODINÁM, ŽÁKŮM A ODBORNÍKŮM

8. 11. 9.00–13.00 h

Prezentace služby rané péče v ordinacích pediatrů v Ostravě a podporujících institucích rodiny pěstounské a náhradní rodinné péče v Ostravě. Přednáška pro studenty 3. ročníku Vyšší odborné školy sociální v Ostravě. Přednáška se ponese v duchu představení sociální služby rané péče, posláním a cílovou skupinou AlFi - Raná péče, metodami a praktickými ukázkami, včetně závěrečné diskuze se studenty.

Přednáška pro studenty na Fakultě sociálních studíí Ostravské univerzity

10. 11. 9.00–12.00 h | Ostravská univerzita, Fakulta sociálních studií, Českobratrská 1182/16

V rámci akce "Týden rané péče" představí zástupci týmu Rané péče Kolpingova rodina Smečno službu raná péče studentům prvního ročníku oboru sociální práce. Přednášející: Mgr. Pavlína Fejkusová, DiS. - vedoucí služy Mgr. Jolana Kopejsková - Koordinátorka pro Čechy, sociální pracovnice mgr Lucie Sajlerová - sociální pracovnice Program: 1) Základní představení služby raná péče v ČR. 2) Představení služby Raná péče Kolpingova rodina Smečno. - cílová skupina osob - rodiny s dětmi se vzácným nervosvalovým onemocněním - Spinální muskulární atrofie a Duchennova muskulární dystrofie - kazuistika - mezioborová spolupráce - ukázka kompenzačních pomůcek a pomůcek pro práci s dětmi
Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.