Čtvrtek

Exkurze pro studenty

16. 5. 15.00–17.00 h | Centrum pro dětský sluch Tamtam, Hábova 1571/22

Prostory pracoviště Raná péče Čechy a celého areálu Centra pro dětský sluch Tamtam v Praze-Stodůlkách navštíví více než desítka studentů Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Prohlédnou si audiometrickou místnost pro orientační vyšetření sluchu, terapeutickou místnost pro snoezelen a seznámí se se zkušenostmi poradkyň rané péče, které vyjíždějí do domovů klientských rodin s dětmi se sluchovým postižením raného věku. Budou moci využít také služeb knihovny se specializovaným fondem, která aktuálně nabízí čtenářům více než 4 300 svazků zaměřených na problematiku sluchového postižení.

Výstava o rané péči Nebuďme slepí!

13.–19. 5. 9.00–9.00 h | IGY Centrum České Budějovice,

Jak pracují poradkyně Společnosti pro ranou péči, kolik času tráví na cestách za rodinami s postiženými dětmi a co je to stimulace zraku? Přijďte se podívat na netradiční pojetí výstavy, kdy můžete být součástí příběhů nebo se vžít do pocitu dítěte s poruchou zrakového vnímání. Společnost pro ranou péči Vám přiblíží život rodin dětí s těžkým životním startem a profesionální práci zrakových terapeutek a poradkyň rané péče.

Příloha:

XXX. celostátní konference profesí pracujících v péči o novorozence

16.–17. 5. 14.00–18.00 h | Clarion Congress hotel České Budějovice,

Konference je určena jak pro lékařský personál, tak i pro pomáhající profese, které pracují v péči o novorozence. Zraková terapeutka Kateřina Doskočilová a poradkyně rané péče Marie Modlitbová na konferenci vystoupí s příspěvkem o rané péči, a to konkrétně v pátek, 17. 5. v 9 hodin.

Příloha:

Dítě s autismem v mateřské škole - workshop pro snadnou inkluzi

16. 5. 13.30–16.45 h | Tábor, Farského 887

Jedná se o jednodenní kurz, počet výukových hodin (45 minut) 4. Kurz akreditován MŠMT, číslo akreditace MSMT- 5820/2022-3-203 Přednášející: Mgr. Petra Marešová, DiS., speciální pedagog APLA JČ, Pavla Bestová - poradce rané péče APLA JČ Popis kurzu: Lektorky kurzu posluchače provedou tématem adaptace dítěte s autismem při nástupu do mateřské školy. Co je nejdůležitější, co počká, jak postupovat při zvykání si na nové prostředí, co je dobré udělat preventivně. Posluchači se seznámí se základními principy strukturovaného učení, pomůckami, rozvojem komunikace pomocí Výměnného obrázkového komunikačního systému, významem hry u dětí. Posluchači si vyrobí konkrétní pomůcky, dle probraných témat, které jim pomohou při práci s dítětem s autismem. Cílovou skupinou workshopu jsou pedagogové a asistenti pedagoga, kteří pracují s dítětem s autismem v mateřské škole nebo speciální mateřské škole. Na kurz je nutné být přihlášen(a): https://aplajc.cz/vzdelavani/akreditovane-kurzy/dite-s-autismem-v-materske-skole-workshop-pro-snadnou-inkluzi.htm Cena 1 600,- Kč

Slavnostní otevření multisenzorické místnosti

16. 5. 13.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Brno, Uzbecká 572/32

Brněnská pobočka Společnosti pro ranou péči otevírá novou multisenzorickou místnost, která je připravena pro podporu smyslového vnímání a pozornosti klientských dětí. Zveme návštěvníky, aby si mohly prohlédnout, jak místnost vypadá a nechat si popovídat o jejím účelu. K vidění budou také prostory pobočky a ukázka zrakové stimulace.

Příloha:

Respektující přístupy pohybového učení pro děti se speciálními potřebami

16. 5. 16.30–18.00 h | Slezská diakonie, Poradna rané péče DOREA, Kamenná 11

Seminář vedený Filipem Přidalem o Feldenkraisově metodě, Movement Lesson a dalších respektujících přístupech, které umožňují dětem poznávat a zakoušet v souvislostech své tělo, pocity, vnímání a postupně kognici. Součástí bude praktická ukázka, doporučujeme pohodlné oblečení. Pro přihlášení na seminář klikněte na: Další informace.

Další informace

Další informace: https://forms.gle/TYfGCtBZbGVY9u7o8

Přidejte si pomocníka a už nikdy nezapomenete udělat dobrou věc

13.–17. 5. 9.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Karlovy Vary,

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 2 000 nejznámějších e-shopů a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou, naše organizace vždy dostane příspěvek. Jak na to: 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od Givtu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace. 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s Givt.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. 3. Nakupte si, jak jste zvyklí. To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům. Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám❣

Příloha:

Další informace

Další informace: https://givt.cz/aplikace

Výstava „Ze života služby“

13.–24. 5. 10.00–10.00 h | Nemocnice Třebíč, vestibul budovy M2, Purkyňovo nám. 133/2

Výstava fotografií bude slavnostně zahájena vernisáží v pondělí 13. května 2024. Záštitu nad akcí převzali místostarosta města Třebíč Miloš Hrůza a radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Mgr. Jan Tourek.

Příloha:

Vystava-Ze-zivota-sluzby

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/vystava-ze-zivota-sluzby-286_102cs.html

Den otevřených dveří

16. 5. 9.00–16.00 h | Raná péče Třebíč, Vltavínská 1402

V rámci Dne otevřených dveří se můžete na prohlídku prostor, představení činností služby, ukázku terapií i rozhovor s pracovníky.

Příloha:

Den-otevrenych-dveri-16.-5.-2024

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/den-otevrenych-dveri-289_105cs.html

Den otevřených dveří , setkání rodin

13.–18. 5. 9.00–12.00 h | EUNIKA, Masaryková náměstí 6/5

14. 5. den otevřených dveří v poradně rané péče střediska Eunika, ukázka speciálních pomůcek, hraček, AAK. Informování o nabídce služby. Den otevřených dveří bude probíhat v kanceláři služby Masarykovo náměstí 6/5 18. 5. Setkání rodin klientů z Frenštátu a ORP služby rané péče EUNIKA v denním stacionáři EDEN Nový Jičín. Rodiny budou mít možnost se sdílet zatímco děti budou hlídány našimi dobrovolníky.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.slezskadiakonie.cz/sluzby/eunika-karvina-rp/

Informační LINKA RANÉ PÉČE

13.–17. 5. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Zuzanu Haiclovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 774 734 099. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - RODINY V AKCI

13. 5.–13. 6. 9.00–20.00 h | GALERIE ŠANTOVKA, Polská 1

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která proběhne v rámci Týdne rané péče. Fotografie zachycují radostné chvíle dětí a jejich rodin, které společně překonávají výzvy. Výstava ukazuje, jak raná péče pomáhá rodinám vytvářet stabilní a podpůrné prostředí pro své děti.

Příloha:

Workshop Poznej ranou péči

16. 5. 13.30–15.00 h | Centrum pro dětský sluch Tamtam, Raná péče Morava a Slezsko, Pekařská 9

Klasický workshop v délce cca 90 minut je určený studentům odborných škol (UPOL, CARITAS, ale i středních škol). Studentům představíme službu rané péče a práci poradkyně rané péče. Budou mít možnost poznat specifika péče o rodiny s dětmi se sluchovým postižením raného věku. Seznámí se s metodou vizuálně podporované audiometrie, která je vhodná pro vyšetření sluchu nejmenších dětí.

Den otevřených dveří pro pediatry

16. 5. 15.00–17.00 h | Olomouc, Na Stráni 677/12

Představíme Vám, zázemí a pomůcky, které používáme u dětí raného věku k vyšetření zrakových funkcí a dovedností. Instruktorky stimulace zraku Vás individuálně provedou vyšetřovací místnosti s velkým množstvím pomůcek a standardizovaných testů např. • Preferenční testy zrakové ostrosti • Lea testy zrakové ostrosti • Testy kontrastní citlivosti • Stereotesty • Barvocitové testy Nabízíme ukázku zprávy z FVZ, s vysvětlením jednotlivých zrakových funkcí a dovedností, včetně hodnot testů. Nově využíváme multisenzorickou místnost inspirovanou mořským světem, kde si můžete vyzkoušet vnímat svět všemi smysly.

Příloha:

Pozvanka-DOD_TRP_zdravotnici

Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.