Čtvrtek

Poznej službu rané péče - pro studenty PedF UK Praha

10. 11. 9.00–11.00 h | Praha 5 - Stodůlky, Hábova 1571/22

Program pro studenty oboru Speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy proběhne dne 10.11.2022 od 9:00 do 11:00. Studenti se seznámí s procesem poskytování služby rané péče pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením, získají informace o metodách práce s rodinami a budou si moci vyzkoušet např. funkční vyšetření sluchu (VRA, tónová či slovní audiometrie).

Další informace

Další informace: http://www.tamtam.cz

Setkání rodin v Hřišti BezBot

10. 11. 15.00–18.00 h | České Budějovice, Lhenická 611

Jedná se o setkání rodin, které mají v péči poradkyně rané péče APLA Jižní Čechy, z. ú. Cíle setkání (co očekávat): - příležitost setkat se s ostatními rodinami, vyměnit si zkušenosti, poradit si navzájem - příležitost pro celou rodinu (rodiče, dítě s autismem, sourozenci dítěte s autismem) trávit volný čas společně v bezpečném prostředí - na akci budou pracovníci APLA Jižní Čechy, kteří rodiče v případě zájmu navzájem seznámí Přihlášení: - přihlášení je nutné provést nejdéle do 5 dnů před termínem setkání na email: maresova@aplajc.cz.

Příloha:

Den nevidomých

11. 10.–10. 11. 13.00–18.00 h | Obchodní galerie Vaňkovka,

13. listopad si připomínáme Mezinárodní den nevidomých. Ku této příležitosti si Odbor zdraví Města Brna připravil akci s názvem Den nevidomých, který může občanům ukázat, jaký je svět nevidomých a slabozrakých. V obchodním centru Vaňkovka se představí činnost organizací, které nevidomým a slabozrakým pomáhají, samotní nevidomí ukáží či představí, jak mohou ve společnosti velmi běžně fungovat.

Příloha:

Kampaň s GIVTem pro ranou péči

7.–30. 11. 7.00–22.00 h | online,

Kampaň GIVT. Možnost podpořit Poradnu rané péče DOREA bezplatným stažením aplikace Pomocník na odkazu https://bit.ly/Podporte-Slezskou-Diakonii-Brno. Přes tuto aplikaci odteď nakupujte ve vašich oblíbených e-shopech spolupracujících s givt.cz: Neplatíte ani korunu navíc a raná péče dostává provizi z vašich nákupů.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.sdbrno.cz/daruj/

Přednáška o rané péči pro studenty Masarykovy univerzity

10. 11. 9.00–11.00 h | Masarykova univerzita v Brně, Poříčí ulice

Je nám potěšením informovat studenty bakalářského studia Masarykovy univerzity se zaměřením na speciální pedagogiku o tom, co raná péče přináší rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Přednáška jim dá základní informace, ale také udělá vhled do základních metod rané péče.

Kazuistický seminář raných péčí

10. 11. 10.00–16.00 h | Cafe Prah Brno,

Jako každý rok se sejdou poradkyně raných péčí Jihomoravského kraje, Zlínského kraje a Kraje Vysočina, aby vzájemně sdílely své odbornosti a získaly nové poznatky o metodách rané péče pro rodiny dětí se zdravotním postižením. Tentokrát se budeme věnovat představení zrakové stimulace, metodě VTI (videotrénink interakcí), nebo např. představení Snoezelenu.

Příloha:

Kousákův workshop + přednáška Stravování dětí se specif. potřebami

10. 11. 14.00–16.00 h | sídlo Slezské diakonie Úseku Brno, Kamenná 11

Kousákův workshop, určený jak rodičům, tak profesionálům. Povíme si o kousání – příčinách a možných řešeních, Krmení a jaké používat nástroje, Zavádění nových potravin do jídelníčku formou hry, Pití sání foukání, proč jsou důležité. Kousák je největší dovozce a prodejce logopedických pomůcek v Čechách a na Slovensku. Přihláška k účasti zasláním e-mailu s předmětem Přednáška KOUSÁK na adresu: rp.dorea@slezskadiakonie.cz. V 15.30 navazuje 30minutová přednáška Stravování dětí se specifickými potřebami (paní Blata).

Příloha:

Přednáška "Řešení problémového chování u dětí s PAS"

10. 11. 18.00 h

10.11. 2022 v 18 hodin se uskuteční online přednáška na téma "Řešení problémového chování u dětí s PAS". Posluchači budou mít možnost přednášející položit jakoukoliv otázku prostřednictvím chatu. Diskuzi povede velice zkušená psycholožka Zuzana Masopustová Ph.D. Odkaz pro připojení k události najdete na našem facebooku.

Charitativní aukce pro Krůček

7.–11. 11. 8.00–20.00 h | facebookový profil @FBKrůček,

Srdečně zveme všechny naše příznivce na charitativní online aukci pro Krůček, která bude probíhat v rámci Týdne rané péče od 07. 11. do 11. 11 na našem facebookovém profilu @FBKrůček. Dražit budeme keramické výrobky studentů @ZUŠ Járy Cimrmana z Františkových Lázní, které pro nás byly k tomu účelu vyrobeny.

Příloha:

Výstava obrazů Lilien mladé dívky s autismem

7.–13. 11. 9.00–19.00 h | Gallery Coffee, Nám. Krále Jiřího z Poděbrad 508

Zveme všechny na výstavu krásných a velmi živých obrazů naší bývalé klientky Lilien, dnes již mladé slečny, která se nejdříve snad i bála držet v ruce tužku. Dnes jí neuvidíte pomalu jinak než s pastelkami, fixami, čtvrtkou nebo plátnem. Kreslí téměř bez ustání, je to její forma vyrovnávání se s emocemi a sociálními situacemi. Kreslení jí pomáhá zpracovávat svět okolo sebe. VÝSTAVA SE KONÁ OD 07.11. DO 13.11. V Gallery Coffee v Chebu Jmenuji se Lilien Vrbová. Jsem 12 létá holčička, které byl ve 4 letech diagnostikován Autismus, což znamená, že mám velký problém v komunikaci, v porozumění řeči a sociální interakci. Moje chápání a vnímání je odlišné, to co je pro běžného člověka hračka, pro mě jako holčičku s autismem může být velmi stresující, nepochopitelný a nedosažitelný cíl. Proto je hodně důležité, abych měla vždy vedle sebe osobu, která mě dobře zná a bude na mě dohlížet a když bude třeba ve všem mi pomůže. Tedy skoro ve všem, v jedné věci už nepotřebuji pomoc velmi dlouho a tou je moje malování. Moje úplně nejvíc potřebná věc v životě, asi tedy tak stejně potřebná jako je moje maminka🙂 Ne vždy bylo ale malování a držení tužky taková hračka jako teď, abyste rozuměli, ona jemná motorika bývá u dětí s autismem velký problém, takže naučit se držet tužku a ještě s ní něco namalovat a splnit svou představu a očekávání, byl opravdu těžký úkol, ale nevzdala jsem to a zkoušela malovat dál a dál, až se z toho stala každodenní činnost a zábava bez které nemůžu být. A tím vznikají mé obrázky, které jsou plné emocí a které mi dělají velkou radost.

Příloha:

Depistáže ve zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb

10. 11. 9.00–16.00 h | Karlovy Vary,

Poradkyně rané péče navštíví různá zdrav. i nezdrav. zařízení, kde budou informovat personál o rané péči a možnostech spolupráce. Cílem depistáží je šířit informaci o možnostech podpory, o důležitosti včasnosti rané péče a zdůraznění práva rodičů na tuto včasnou informaci.

Přednáška pro studenty na Fakultě sociálních studíí Ostravské univerzity

10. 11. 9.00–12.00 h | Ostravská univerzita, Fakulta sociálních studií, Českobratrská 1182/16

V rámci akce "Týden rané péče" představí zástupci týmu Rané péče Kolpingova rodina Smečno službu raná péče studentům prvního ročníku oboru sociální práce. Přednášející: Mgr. Pavlína Fejkusová, DiS. - vedoucí služy Mgr. Jolana Kopejsková - Koordinátorka pro Čechy, sociální pracovnice mgr Lucie Sajlerová - sociální pracovnice Program: 1) Základní představení služby raná péče v ČR. 2) Představení služby Raná péče Kolpingova rodina Smečno. - cílová skupina osob - rodiny s dětmi se vzácným nervosvalovým onemocněním - Spinální muskulární atrofie a Duchennova muskulární dystrofie - kazuistika - mezioborová spolupráce - ukázka kompenzačních pomůcek a pomůcek pro práci s dětmi

Informační linka RANÉ PÉČE

7.–11. 11. 8.00–16.00 h | Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Lucii Polz, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 778 434 668. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

Přednáška pro studenty Univerzity Palackého v Olomouci

10. 11. 9.45–14.45 h | Pedagogická fakulta, Žižkovo nám. 5

Zážitkové workshopy s přednáškami pro studenty Pedagogické fakulty a Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Studenti získají komplexní vhled do praktického fungování služby rané péče, včetně možnosti vyzkoušet si speciálně upravené brýle simulující zrakové vady a nejčastěji využívané pomůcky pro zrakovou stimulaci u dětí.

Přednáška pro studenty Univerzity Palackého v Olomouci

10. 11. 13.15–14.00 h | Ústav speciálně pedagogických studií, Žižkovo nám. 5

Zážitkové workshopy s přednáškami pro studenty Pedagogické fakulty a Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Studenti získají komplexní vhled do praktického fungování služby rané péče, včetně možnosti vyzkoušet si speciálně upravené brýle simulující zrakové vady a nejčastěji využívané pomůcky pro zrakovou stimulaci u dětí.

Výstava fotografií našich hrdinů

1.–30. 11. 8.00–15.00 h | zlínská radnice, nám. Míru 12

Zveme vás na výstavu malých hrdinů v podání našich klientských dětí, které svou odvahou, odhodláním a radostí ze života dokazují, že jim titul hrdinů právem patří. Výstava je dílem fotografů Viktorie Musilové a Víta Šmahela a vznikla ve spolupráci se Záchranným hasičským sborem Zlínského kraje.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://ranapecezlin.cz/tyden-rane-pece/

Benefiční online aukce EDUCO – Poprvé, podruhé, prodáno!

7.–13. 11. 8.00–17.00 h

V pohodlí vašeho domova se můžete zapojit do online aukce na Facebookovém profilu EDUCO. Po celý týden vám nabídneme řadu nejrůznějších drobností, které potěší vás i vaše blízké.

Další informace

Další informace: https://www.facebook.com/StrediskoranepeceEducoZlin

Mýty o rané péči

7.–13. 11. 10.00–12.00 h

Často bývá náročné vyznat se ve spletitosti sociálních služeb a v tom, co to ta raná péče je a jak pomáhá. Proto jsme se rozhodli představit nejčastější mýty o rané péči, se kterými se setkáváme. A uvést je na pravou míru. Najdete je na našich našich sociálních sítích, Facebooku a Instagramu.

Další informace

Další informace: https://www.facebook.com/StrediskoranepeceEducoZlin

Přednáška pro studenty Univerzity Tomáše Bati

10. 11. 9.00–10.30 h | UTB Zlín, náměstí T.G. Masaryka 5555

Zážitkové workshopy s přednáškami pro studenty Pedagogické fakulty a Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Studenti získají komplexní vhled do praktického fungování služby rané péče, včetně možnosti vyzkoušet si speciálně upravené brýle simulující zrakové vady a nejčastěji využívané pomůcky pro zrakovou stimulaci u dětí.
Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.