Čtvrtek

Beseda s psycholožkou

18. 5. 17.00–19.00 h | Centrum pro dětský sluch Tamtam, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi,

Beseda s psycholožkou Prof. PhDr. Lenkou Šulovou, CSc., která se věnuje soukromé psychologické praxi se zaměřením na rodinné vztahy a na vývoj dítěte v nich. Beseda bude zaměřena na informace z vývojové psychologie – jednotlivá vývojová období dětí, separační úzkost, role zdravého sourozence v rodině. Bude prostor pro zodpovězení rodičovských otázek. Besedu finančně podpořila Nadace J&T z projektu Konečně si rozumíme. Akce je určena pro předem přihlášené účastníky.

Setkání rodin v Hřišti BezBot

11. 5. 15.00–18.00 h | Hřiště BezBot,

Organizujeme setkání rodin v rané péči v herně Hřiště BezBot v Českých Budějovicích. Rodiče zde mají možnost si popovídat a navzájem sdílet svoje radosti a starosti. Děti se zde vyběhají, pohrají si a natrénují sociální dovednosti. Na akci je nutné se přihlásit předem na email: maresova@aplajc.cz .

Další informace

Další informace: https://aplajc.cz/akce/setkani-rodin-v-hristi-bezbot-2023.htm

Výstava Vidět s úsměvem

15.–19. 5. 9.00–9.00 h | Společnost pro ranou péči, Čechova 164/1

V prostorách českobudějovické pobočky Společnosti pro ranou péči se návštěvníci dozví vše podstatné o službě raná péče. Výstavu doprovodí fotografie, které v klientských rodinách pravidelně zachycuje náš dvorní fotograf Jiří Tvaroh.

Příloha:

Kampaň s GIVTem pro ranou péči

1.–31. 5. 8.00–22.00 h | online,

Během celého května máte možnost podpořit Poradnu rané péče DOREA a nebude vás to stát ani 1 Kč navíc! Stáhněte si aplikaci Pomocník níže v "Další informace" nebo na odkazu: https://givt.cz/aplikace/slezska-diakonie-usek-brno kdykoliv až do 31. 5. 2023 a naše poradna za to dostane od společnosti GIVT bonus 30 Kč. Vy nic neplatíte. Pomocník vám následně bude připomínat, že můžete procenta ze svých nákupů na oblíbených e-shopech darovat na naše služby - opět vás to nestojí nic navíc, provizi financuje vždy e-shop, v němž nakupujete. (Časově omezeno do 31/5 je pouze stažení Pomocníka, nakupovat přes něj už pak můžete kdykoliv.) Odkaz šiřte i mezi své přátele a známé. Děkujeme vám za podporu rané péče a sdílení odkazu! Poradna rané péče DOREA Slezské diakonie ročně podpoří 135 rodin s dětmi předčasně narozenými nebo s postižením v celém Jihomoravském kraji. Více o službě rané péče na www.sdbrno.cz/sluzby/rana-pece

Příloha:

Další informace

Další informace: https://givt.cz/aplikace/slezska-diakonie-usek-brno

Výstava

12.–26. 5. 12.00–12.00 h | Komunitní centrum Moravia, Smrtelná 289/6

V rámci osvětové kampaně Týden rané péče vás srdečně zveme na výstavu "Stavíme mosty". Skrze fotografie můžete nahlédnout na to, co raná péče jako služba nabízí. Podívat se můžete také na výsledek společné práce několika klientských rodin, pracovníků i řady dobrovolníků.

Příloha:

Pozvanka-vystava

Přednáška s odborníkem - Nástup dítěte s PAS nebo s intelektovým znevýhodněním do MŠ a přechod z MŠ do ZŠ

18. 5. 16.00–18.30 h | Diakonie ČCE - středisko Světlo ve Vrchlabí (pracoviště rané péče), Komenského 616

18. května 2023 od 16:00-17:15 Přednáška s lektorkou Mgr. Jaromírou Staňkovou, DiS, Nástup dítěte s PAS nebo s intelektovým znevýhodněním do MŠ a přechod z MŠ do ZŠ 18. května 2023 17:15-18:30 Podpůrná skupina pro rodiče

Informační linka RANÉ PÉČE

15.–19. 5. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Zuzanu Haiclovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 774 734 099. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

Den otevřených dveří

18. 5. 9.00–16.00 h | Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s., Bělehradská 389

Prohlídka prostor, ukázka pomůcek, orientační vyšetření zraku dětí, konzultace k možnostem podpory zrakového vývoje dětí raného věku, konzultace k využití intervenční metody O.T.A. u dětí s poruchami autistického spektra raného věku

Příloha:

Pozvanka-DOD-2023

Další informace

Další informace: http://www.ranapece-pce.cz

Bezplatná podpora s GIVTím pomocníkem

15.–21. 5. 7.00–19.00 h

Rádi bychom podpořili využívání platformy GIVT pro podporu neziskových organizací. GIVT.cz je unikátní projekt, který umožňuje lidem přispívat na dobrou věc jednoduše, dlouhodobě a nestojí je to ani korunu navíc. Až o něm jednou uslyšíte, začnete věřit na zázraky. Stačí jedno kliknutí a můžete se stát součástí desítek lidských i zvířecích příběhů. Nebude vás ani tolik mrzet, kolik jste utratili za další “nezbytný nákup” na internetu. Lidé si v tomto týdnu mohou přidat GIVTího pomocníka, vybrat si za podporovanou organizaci EDUCO a my za to dostaneme bonus 30 Kč.

Další informace

Další informace: https://ranapecezlin.cz/vase-nakupy-nam-pomahaji-givt/

Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.