Úterý

Výstava o rané péči Nebuďme slepí!

13.–19. 5. 9.00–9.00 h | IGY Centrum České Budějovice,

Jak pracují poradkyně Společnosti pro ranou péči, kolik času tráví na cestách za rodinami s postiženými dětmi a co je to stimulace zraku? Přijďte se podívat na netradiční pojetí výstavy, kdy můžete být součástí příběhů nebo se vžít do pocitu dítěte s poruchou zrakového vnímání. Společnost pro ranou péči Vám přiblíží život rodin dětí s těžkým životním startem a profesionální práci zrakových terapeutek a poradkyň rané péče.

Příloha:

Praktický workshop na téma Správná manipulace s dítětem a nošení dětí

14. 5. 9.00–12.00 h | IGY Centrum České Budějovice, 2. patro před Terranovou,

Díky správné manipulaci podpoříte zdravý vývoj dítěte. Zkušené poradkyně Vám názorně předvedou, jak podle principů Handlingu správně zvedat, nosit, předávat si nebo přebalovat miminka. Dále se dozvíte, jak má vypadat správné ergonomické nošení dítěte v šátku nebo v nosítku.

Příloha:

Podpora pozitivního chování u dětí s intelektovým znevýhodněním a chováním náročným na péči

14. 5. 16.00–18.00 h | Slezská diakonie, Poradna rané péče DOREA, Kamenná 11

Poradkyně rané péče Tereza Vrbková Vás seznámí s metodou Podpora pozitivního chování. Tento přístup pomáhá zlepšit kvalitu života dětí s intelektovým znevýhodněním a náročným chováním. Dává nám možnosti, jak chápat náročné chování, jak na ně reagovat a jak mu předcházet. Zaměříme se na to co sledovat a dělat, pokud se již náročné chování objevilo, nebo objevuje. Pro přihlášení na akci klikněte na: Další informace.

Další informace

Další informace: https://forms.gle/PRjA4HAAZkNQBixdA

Klub pro rodiny Relax v Aqualandu Moravia Pasohlávky

14. 5. 10.00–22.00 h | Aqualand Moravia Pasohlávky, Pasohlávky ulice

Uzavřená aktivita pro klientské rodiny brněnské pobočky Společnosti pro ranou péči. Již 8. rokem několik našich rodin získává volný vstup do tohoto vodního odpočinkového a zábavního centra. Rodiny zde mohou strávit celý den. Organizováno je také lektorované plavání s dlouhodobě spolupracující a zkušenou lektorkou Nicol Matalovou.

Přidejte si pomocníka a už nikdy nezapomenete udělat dobrou věc

13.–17. 5. 9.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Karlovy Vary,

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 2 000 nejznámějších e-shopů a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou, naše organizace vždy dostane příspěvek. Jak na to: 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od Givtu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace. 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s Givt.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. 3. Nakupte si, jak jste zvyklí. To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům. Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám❣

Příloha:

Další informace

Další informace: https://givt.cz/aplikace

Kuk do Kuku – poradenský den

14. 5. 8.00–14.30 h | telefonicky,

Chcete se dozvědět co je to vlastně raná péče, jak funguje a co vše nabízí? Máte otázky k vývoji svého dítěte, potřebujete poradit jak správně rozvíjet zrak? Všechny tyto otázky zodpoví naše poradkyně Mgr. Lenka Šestáková na telefonním čísle 724 400 815 nebo osobně v sídle naší organizace Tomanova 5, Plzeň od 8:00 do 14:30.

Příloha:

Výstava „Ze života služby“

13.–24. 5. 10.00–10.00 h | Nemocnice Třebíč, vestibul budovy M2, Purkyňovo nám. 133/2

Výstava fotografií bude slavnostně zahájena vernisáží v pondělí 13. května 2024. Záštitu nad akcí převzali místostarosta města Třebíč Miloš Hrůza a radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Mgr. Jan Tourek.

Příloha:

Vystava-Ze-zivota-sluzby

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/vystava-ze-zivota-sluzby-286_102cs.html

Den otevřených dveří , setkání rodin

13.–18. 5. 9.00–12.00 h | EUNIKA, Masaryková náměstí 6/5

14. 5. den otevřených dveří v poradně rané péče střediska Eunika, ukázka speciálních pomůcek, hraček, AAK. Informování o nabídce služby. Den otevřených dveří bude probíhat v kanceláři služby Masarykovo náměstí 6/5 18. 5. Setkání rodin klientů z Frenštátu a ORP služby rané péče EUNIKA v denním stacionáři EDEN Nový Jičín. Rodiny budou mít možnost se sdílet zatímco děti budou hlídány našimi dobrovolníky.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.slezskadiakonie.cz/sluzby/eunika-karvina-rp/

Informační LINKA RANÉ PÉČE

13.–17. 5. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Zuzanu Haiclovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 774 734 099. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

13.–14. 5. 9.00–14.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Přijďte se blíže seznámit se sociálními službami Společnosti pro ranou péči (raná péče a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi). Připravena pro Vás bude ukázka speciálních pomůcek, které používáme při práci v rodinách a videoprojekce. Budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do naší speciální multisenzorické místnosti.

Příloha:

Přednášky a zábavné workshopy pro studenty

13.–14. 5. 9.00–14.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Studenti se blíže seznámí s činností společnosti, připravena pro ně bude ukázka speciálních hraček a pomůcek, které používáme při práci v rodinách a videoprojekce. Provedeme je speciální Multisenzorickou místností, která slouží našim klientským rodinám a jejich dětem. Místnost je vybavena velkým množstvím různých senzomotorických pomůcek a nabízí tak dětem podněty jak taktilní, tak i zrakové, sluchové, vestibulární či čichové. Studenti budou mít jedinečnou možnost poznat ranou péči v regionu.

Příloha:

TRP-2024-Den-otevrenych-dveri-a-workshopy-pro-studenty

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - RODINY V AKCI

13. 5.–13. 6. 9.00–20.00 h | GALERIE ŠANTOVKA, Polská 1

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která proběhne v rámci Týdne rané péče. Fotografie zachycují radostné chvíle dětí a jejich rodin, které společně překonávají výzvy. Výstava ukazuje, jak raná péče pomáhá rodinám vytvářet stabilní a podpůrné prostředí pro své děti.

Příloha:

Setkání rodin v Ústeckém kraji

14. 5. 14.30–17.30 h | Centrum pro rodinu Ovečka, Poláčkova 3236/2

Jarní setkání rodin s dětmi se sluchovým postižením je dobrou příležitostí pro sdílení rodičovských zkušeností, výměnu nápadů a postřehů. Pro děti budou připravené hry a tvořivé aktivity a pro rodiče tematicky zaměřená beseda. Akce je určena pro předem přihlášené rodiny.
Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.