Jihočeský kraj

Výstava o rané péči Nebuďme slepí!

13.–19. 5. 9.00–9.00 h | IGY Centrum České Budějovice,

Jak pracují poradkyně Společnosti pro ranou péči, kolik času tráví na cestách za rodinami s postiženými dětmi a co je to stimulace zraku? Přijďte se podívat na netradiční pojetí výstavy, kdy můžete být součástí příběhů nebo se vžít do pocitu dítěte s poruchou zrakového vnímání. Společnost pro ranou péči Vám přiblíží život rodin dětí s těžkým životním startem a profesionální práci zrakových terapeutek a poradkyň rané péče.

Příloha:

Praktický workshop na téma Správná manipulace s dítětem a nošení dětí

14. 5. 9.00–12.00 h | IGY Centrum České Budějovice, 2. patro před Terranovou,

Díky správné manipulaci podpoříte zdravý vývoj dítěte. Zkušené poradkyně Vám názorně předvedou, jak podle principů Handlingu správně zvedat, nosit, předávat si nebo přebalovat miminka. Dále se dozvíte, jak má vypadat správné ergonomické nošení dítěte v šátku nebo v nosítku.

Příloha:

XXX. celostátní konference profesí pracujících v péči o novorozence

16.–17. 5. 14.00–18.00 h | Clarion Congress hotel České Budějovice,

Konference je určena jak pro lékařský personál, tak i pro pomáhající profese, které pracují v péči o novorozence. Zraková terapeutka Kateřina Doskočilová a poradkyně rané péče Marie Modlitbová na konferenci vystoupí s příspěvkem o rané péči, a to konkrétně v pátek, 17. 5. v 9 hodin.

Příloha:

Jóga v kostele

18. 5. 9.30–11.00 h | Kostel církve československé husitské, Palackého náměstí ulice

Jedinečná akce pro milovníky jógy, zdravého pohybu a rané péče. Toto unikátní spojení nabízí lektorka jógy a zároveň poradkyně rané péče Mirka Hadáčková v kostele církve československé husitské na Palackého náměstí v Českých Budějovicích. 90 minutová lekce je vhodná pro všechny úrovně pokročilosti. Buďte součástí této jedinečné akce i Vy! Výtěžek bude věnován Společnosti pro ranou péči v Českých Budějovicích.

Příloha:

Den rodiny v Prachaticích

15. 5. 14.00 h | Kongresové centrum v Prachaticích, U Stadionu 383

Přijďte se o rané péči více dozvědět do Prachatic do Kongresového centra. Společnost pro ranou péči zde bude mít své stanoviště, poradkyně rané péče se Vám budou věnovat, ukáží Vám pomůcky, se kterými v rodinách pracujeme nebo testy, které používáme při funkčním vyšetření zraku.

Dítě s autismem v mateřské škole - workshop pro snadnou inkluzi

16. 5. 13.30–16.45 h | Tábor, Farského 887

Jedná se o jednodenní kurz, počet výukových hodin (45 minut) 4. Kurz akreditován MŠMT, číslo akreditace MSMT- 5820/2022-3-203 Přednášející: Mgr. Petra Marešová, DiS., speciální pedagog APLA JČ, Pavla Bestová - poradce rané péče APLA JČ Popis kurzu: Lektorky kurzu posluchače provedou tématem adaptace dítěte s autismem při nástupu do mateřské školy. Co je nejdůležitější, co počká, jak postupovat při zvykání si na nové prostředí, co je dobré udělat preventivně. Posluchači se seznámí se základními principy strukturovaného učení, pomůckami, rozvojem komunikace pomocí Výměnného obrázkového komunikačního systému, významem hry u dětí. Posluchači si vyrobí konkrétní pomůcky, dle probraných témat, které jim pomohou při práci s dítětem s autismem. Cílovou skupinou workshopu jsou pedagogové a asistenti pedagoga, kteří pracují s dítětem s autismem v mateřské škole nebo speciální mateřské škole. Na kurz je nutné být přihlášen(a): https://aplajc.cz/vzdelavani/akreditovane-kurzy/dite-s-autismem-v-materske-skole-workshop-pro-snadnou-inkluzi.htm Cena 1 600,- Kč
Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.