Pondělí

Výstava o rané péči Nebuďme slepí!

13.–19. 5. 9.00–9.00 h | IGY Centrum České Budějovice,

Jak pracují poradkyně Společnosti pro ranou péči, kolik času tráví na cestách za rodinami s postiženými dětmi a co je to stimulace zraku? Přijďte se podívat na netradiční pojetí výstavy, kdy můžete být součástí příběhů nebo se vžít do pocitu dítěte s poruchou zrakového vnímání. Společnost pro ranou péči Vám přiblíží život rodin dětí s těžkým životním startem a profesionální práci zrakových terapeutek a poradkyň rané péče.

Příloha:

Přidejte si pomocníka a už nikdy nezapomenete udělat dobrou věc

13.–17. 5. 9.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Karlovy Vary,

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 2 000 nejznámějších e-shopů a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou, naše organizace vždy dostane příspěvek. Jak na to: 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od Givtu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace. 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s Givt.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. 3. Nakupte si, jak jste zvyklí. To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům. Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám❣

Příloha:

Další informace

Další informace: https://givt.cz/aplikace

Webinář s Mgr. Eliškou Antošovou na téma: Nástrahy v inkluzi

13. 5. 15.30–17.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Karlovy Vary, Třeboňská 907/90

Inkluze v mateřských školách a základních školách přináší několik výzev a možných nástrah. Proč je inkluze důležitá, jaké jsou její nástrahy a výzvy, jaké jsou možnosti podpory a spolupráce? Webinář povede Mgr. Eliška Antošová. Je to skvělá volba, protože Mgr. Eliška Antošová má bohaté osobní zkušenosti s inkluzivním vzděláváním a může přinést cenné poznatky pro všechny účastníky. Těšíme se, že se setkáme na webináři, který je určený pro širokou veřejnost.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://spolecnost-pro-ranou-peci-karlovy-vary.reenio.cz/

Výstava „Ze života služby“

13.–24. 5. 10.00–10.00 h | Nemocnice Třebíč, vestibul budovy M2, Purkyňovo nám. 133/2

Výstava fotografií bude slavnostně zahájena vernisáží v pondělí 13. května 2024. Záštitu nad akcí převzali místostarosta města Třebíč Miloš Hrůza a radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Mgr. Jan Tourek.

Příloha:

Vystava-Ze-zivota-sluzby

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/vystava-ze-zivota-sluzby-286_102cs.html

Den otevřených dveří , setkání rodin

13.–18. 5. 9.00–12.00 h | EUNIKA, Masaryková náměstí 6/5

14. 5. den otevřených dveří v poradně rané péče střediska Eunika, ukázka speciálních pomůcek, hraček, AAK. Informování o nabídce služby. Den otevřených dveří bude probíhat v kanceláři služby Masarykovo náměstí 6/5 18. 5. Setkání rodin klientů z Frenštátu a ORP služby rané péče EUNIKA v denním stacionáři EDEN Nový Jičín. Rodiny budou mít možnost se sdílet zatímco děti budou hlídány našimi dobrovolníky.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.slezskadiakonie.cz/sluzby/eunika-karvina-rp/

Den otevřených dveří v centru rané péče v Ostravě

13. 5. 8.30–17.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, Rodinná 2719/57

Čeká na vás ukázka pomůcek, testů, metod, které využíváme při práci s dětmi se zrakovým postižením, to vše se zasvěceným komentářem. Dozvíte se, jak raná péče funguje a mnohem víc! Program začíná 8:30, 10:00, 12:30, 14:00, 15:30 h.

Informační LINKA RANÉ PÉČE

13.–17. 5. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Zuzanu Haiclovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 774 734 099. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

13.–14. 5. 9.00–14.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Přijďte se blíže seznámit se sociálními službami Společnosti pro ranou péči (raná péče a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi). Připravena pro Vás bude ukázka speciálních pomůcek, které používáme při práci v rodinách a videoprojekce. Budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do naší speciální multisenzorické místnosti.

Příloha:

Přednášky a zábavné workshopy pro studenty

13.–14. 5. 9.00–14.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Studenti se blíže seznámí s činností společnosti, připravena pro ně bude ukázka speciálních hraček a pomůcek, které používáme při práci v rodinách a videoprojekce. Provedeme je speciální Multisenzorickou místností, která slouží našim klientským rodinám a jejich dětem. Místnost je vybavena velkým množstvím různých senzomotorických pomůcek a nabízí tak dětem podněty jak taktilní, tak i zrakové, sluchové, vestibulární či čichové. Studenti budou mít jedinečnou možnost poznat ranou péči v regionu.

Příloha:

TRP-2024-Den-otevrenych-dveri-a-workshopy-pro-studenty

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - RODINY V AKCI

13. 5.–13. 6. 9.00–20.00 h | GALERIE ŠANTOVKA, Polská 1

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která proběhne v rámci Týdne rané péče. Fotografie zachycují radostné chvíle dětí a jejich rodin, které společně překonávají výzvy. Výstava ukazuje, jak raná péče pomáhá rodinám vytvářet stabilní a podpůrné prostředí pro své děti.

Příloha:

Den otevřených dveří - Lanškroun

13. 5. 8.00–12.00 h | Rodinné Integrační Centrum z.s., Bedřicha Smetany 460

V rámci Týdne rané péče bychom Vás rádi pozvali na den otevřených dveří na našem kontaktním místě v Lanškrouně. V rámci celého dopoledne se budete mít možnost seznámit s našimi prostory, pracovníky a poskytovanými službami. Budete si moci prohlédnout pomůcky používané při práci s klienty a dozvědět se více o problematice poruch autistického spektra. Od 9:00 do 11:00 navíc bude probíhat ukázková lekce aktivity pro rodiče s dětmi Smyslohrátky na téma Jaro. Těšíme se na Vaši účast!

Příloha:

Den-otevrenych-dveri

Bezplatná podpora s GIVTím pomocníkem

13. 5. 0.00 h

Díky GIVTímu pomocníkovi můžete přispět svými online nákupy na neziskovou organizaci dle svého výběru a nedat ani korunu navíc. Je to jednoduché, dlouhodobé a nestojí vás to ani o korunu navíc. Až o něm jednou uslyšíte, skoro tomu nebudete věřit. Stačí jedno kliknutí a můžete podpořit desítky nejrůznějších příběhů. Nebude vás ani tolik mrzet, kolik jste utratili za “nezbytný nákup” na internetu. A EDUCO na Givt.cz najdete taky!

Další informace

Další informace: https://givt.cz/ziskat-pomocnika?fbclid=IwAR16SWygA0g9NwiKp3gaV9hN3mSeGpT49BUWAt_Tbppq0WvCydNBBtewiUU

Sociální sítě zaplaví raná péče

13. 5. 8.00 h

Stále se setkáváme s neznalostí rané péče, což je naprosto v pořádku. Jak můžete znát něco, s čím se běžně nesetkáváte? Proto jsme se rozhodli vás nechat nakouknout pod pokličku a odhalit vám realitu podpory rodin. Sledujte naše sociální sítě a vžijte se do role poradce rané péče.

Další informace

Další informace: https://www.instagram.com/educo_zlin/

Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.