Středa

Výstava Vidět s úsměvem

15.–19. 5. 9.00–9.00 h | Společnost pro ranou péči, Čechova 164/1

V prostorách českobudějovické pobočky Společnosti pro ranou péči se návštěvníci dozví vše podstatné o službě raná péče. Výstavu doprovodí fotografie, které v klientských rodinách pravidelně zachycuje náš dvorní fotograf Jiří Tvaroh.

Příloha:

Muzikoterapie

17. 5. 16.00–17.00 h | Společnost pro ranou péči, Čechova 164/1

Muzikoterapie s lektorkou Lenkou Pavlíčkovou pro rodiny dětí se zdravotním omezením. Muzikoterapie je jednou z uměleckých terapií, která využívá hudby a zvuků a blahodárně působí na psychickou a fyzickou stránku člověka. Přináší hlubokou relaxaci, koncentraci a emoční uvolnění.

Příloha:

Muzikoterapie-17.-5.

Kampaň s GIVTem pro ranou péči

1.–31. 5. 8.00–22.00 h | online,

Během celého května máte možnost podpořit Poradnu rané péče DOREA a nebude vás to stát ani 1 Kč navíc! Stáhněte si aplikaci Pomocník níže v "Další informace" nebo na odkazu: https://givt.cz/aplikace/slezska-diakonie-usek-brno kdykoliv až do 31. 5. 2023 a naše poradna za to dostane od společnosti GIVT bonus 30 Kč. Vy nic neplatíte. Pomocník vám následně bude připomínat, že můžete procenta ze svých nákupů na oblíbených e-shopech darovat na naše služby - opět vás to nestojí nic navíc, provizi financuje vždy e-shop, v němž nakupujete. (Časově omezeno do 31/5 je pouze stažení Pomocníka, nakupovat přes něj už pak můžete kdykoliv.) Odkaz šiřte i mezi své přátele a známé. Děkujeme vám za podporu rané péče a sdílení odkazu! Poradna rané péče DOREA Slezské diakonie ročně podpoří 135 rodin s dětmi předčasně narozenými nebo s postižením v celém Jihomoravském kraji. Více o službě rané péče na www.sdbrno.cz/sluzby/rana-pece

Příloha:

Další informace

Další informace: https://givt.cz/aplikace/slezska-diakonie-usek-brno

Přednáška Milníky v psychomotorickém vývoji dítěte z pohledu klinického logopeda

17. 5. 16.00–18.00 h | Slezská diakonie – Úsek Brno, Kamenná 184/11

Připravili jsme pro Vás přednášku pro rodiče s názvem Milníky v psychomotorickém vývoji dítěte z pohledu klinického logopeda. Naše pozvání přijala paní Mgr. Radka Floriánová. Přihlásit se můžete prostřednictvím webového formuláře, který se otevře po rozkliknutí níže uvedeného odkazu "Další informace". Cena: 100 Kč

Další informace

Další informace: https://forms.gle/d9maeY66xdQazEyK8

Výstava

12.–26. 5. 12.00–12.00 h | Komunitní centrum Moravia, Smrtelná 289/6

V rámci osvětové kampaně Týden rané péče vás srdečně zveme na výstavu "Stavíme mosty". Skrze fotografie můžete nahlédnout na to, co raná péče jako služba nabízí. Podívat se můžete také na výsledek společné práce několika klientských rodin, pracovníků i řady dobrovolníků.

Příloha:

Pozvanka-vystava

Den otevřených dveří Poradenského střediska pro rodinu a dítě

17. 5. 8.00–17.00 h | Poradenské středisko pro rodinu a dítě, Atriová 5

Dveře Poradenského střediska pro rodinu a dítě "RaD" v Havířově budou otevřeny dne 17. 5. pro školky (doporučeno objednat se předem) i veřejnost. Pro děti máme připraveny aktivity na téma: Hravé cestování - stavíme mosty. Budou zde přítomni poradci rané péče a poradenští pracovníci, kteří budou zájemce informovat o službě rané péče.

Příloha:

POZVANKA-NA-DEN-OTEVRENYCH-DVERI

Informační linka RANÉ PÉČE

15.–19. 5. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Zuzanu Haiclovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 774 734 099. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

Přednáška pro studenty

17. 5. 9.00–11.00 h | Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Studenti se blíže seznámí s činností společnosti, připravena pro ně bude ukázka speciálních hraček a pomůcek, které používáme při práci v rodinách a videoprojekce. Provedeme je speciální Multisenzorickou místností, která slouží našim klientským rodinám a jejich dětem. Místnost je vybavena velkým množstvím různých senzomotorických pomůcek a nabízí tak dětem podněty jak taktilní, tak i zrakové, sluchové, vestibulární či čichové. Studenti budou mít jedinečnou možnost poznat ranou péči v regionu.

Pohádka ve znakovém jazyce

17. 5. 16.00–18.00 h | Centrum pro dětský sluch Tamtam,

Rodiče dětí se sluchovým postižením a další příbuzní se během této akce naučí vyprávět dětem pohádku ve znakovém jazyce (Hrnečku, vař!) a krátké říkanky. Získají základní slovní zásobu a upevní si to, co již ze znakového jazyka umějí. Doma potom mohou s dětmi s pohádkou pracovat sami. Určeno pro předem přihlášené účastníky.

Bezplatná podpora s GIVTím pomocníkem

15.–21. 5. 7.00–19.00 h

Rádi bychom podpořili využívání platformy GIVT pro podporu neziskových organizací. GIVT.cz je unikátní projekt, který umožňuje lidem přispívat na dobrou věc jednoduše, dlouhodobě a nestojí je to ani korunu navíc. Až o něm jednou uslyšíte, začnete věřit na zázraky. Stačí jedno kliknutí a můžete se stát součástí desítek lidských i zvířecích příběhů. Nebude vás ani tolik mrzet, kolik jste utratili za další “nezbytný nákup” na internetu. Lidé si v tomto týdnu mohou přidat GIVTího pomocníka, vybrat si za podporovanou organizaci EDUCO a my za to dostaneme bonus 30 Kč.

Další informace

Další informace: https://ranapecezlin.cz/vase-nakupy-nam-pomahaji-givt/

Benefiční jóga pro EDUCO

17. 5. 18.00–19.00 h | Vita Sana Club, Jana Antonína Bati 5648

Přijďte se s námi uvolnit, navnímat své tělo a věnovat chvilku jen sobě. Zároveň tím uděláte dobrý skutek a podpoříte činnost EDUCO. Benefiční jóga pro EDUCO s úžasnou lektorkou Janou Horáčkovou bude spojená i s losováním o produkty od firmy Kojkoj. 100 % z vybraných peněz poputuje na ranou péči pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením.

Další informace

Další informace: https://ranapecezlin.cz/beneficni-joga/

Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.