Středa

Výstava o rané péči Nebuďme slepí!

13.–19. 5. 9.00–9.00 h | IGY Centrum České Budějovice,

Jak pracují poradkyně Společnosti pro ranou péči, kolik času tráví na cestách za rodinami s postiženými dětmi a co je to stimulace zraku? Přijďte se podívat na netradiční pojetí výstavy, kdy můžete být součástí příběhů nebo se vžít do pocitu dítěte s poruchou zrakového vnímání. Společnost pro ranou péči Vám přiblíží život rodin dětí s těžkým životním startem a profesionální práci zrakových terapeutek a poradkyň rané péče.

Příloha:

Den rodiny v Prachaticích

15. 5. 14.00 h | Kongresové centrum v Prachaticích, U Stadionu 383

Přijďte se o rané péči více dozvědět do Prachatic do Kongresového centra. Společnost pro ranou péči zde bude mít své stanoviště, poradkyně rané péče se Vám budou věnovat, ukáží Vám pomůcky, se kterými v rodinách pracujeme nebo testy, které používáme při funkčním vyšetření zraku.

Milníky v psychomotorickém vývoji dítěte z pohledu klinického logopeda

15. 5. 16.00–18.00 h | Slezská diakonie, Poradna rané péče DOREA, Kamenná 11

Seminář pro rodiče dětí se speciálními potřebami vedený klinickou logopedkou Radkou Floriánovou. Součástí semináře bude prezentace vybraných logopedických pomůcek pro raný věk. Pro přihlášení na seminář klikněte na: Další informace.

Další informace

Další informace: https://forms.gle/86FMN8m1uxRyMYgLA

Přidejte si pomocníka a už nikdy nezapomenete udělat dobrou věc

13.–17. 5. 9.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Karlovy Vary,

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 2 000 nejznámějších e-shopů a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou, naše organizace vždy dostane příspěvek. Jak na to: 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od Givtu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace. 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s Givt.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. 3. Nakupte si, jak jste zvyklí. To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům. Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám❣

Příloha:

Další informace

Další informace: https://givt.cz/aplikace

Výstava „Ze života služby“

13.–24. 5. 10.00–10.00 h | Nemocnice Třebíč, vestibul budovy M2, Purkyňovo nám. 133/2

Výstava fotografií bude slavnostně zahájena vernisáží v pondělí 13. května 2024. Záštitu nad akcí převzali místostarosta města Třebíč Miloš Hrůza a radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Mgr. Jan Tourek.

Příloha:

Vystava-Ze-zivota-sluzby

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/vystava-ze-zivota-sluzby-286_102cs.html

První pomoc u dětí

15. 5. 15.00 h | Raná péče Třebíč, Vltavínská 1402

Srdečně zveme na přednášku „První pomoc u dětí“, kterou povedou primářka dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová a MUDr. Marie Bradáčová.

Příloha:

Prednaska-Prvni-pomoc-u-deti-15.-5.-2024

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/prednaska-prvni-pomoc-u-deti-288_104cs.html

Den otevřených dveří , setkání rodin

13.–18. 5. 9.00–12.00 h | EUNIKA, Masaryková náměstí 6/5

14. 5. den otevřených dveří v poradně rané péče střediska Eunika, ukázka speciálních pomůcek, hraček, AAK. Informování o nabídce služby. Den otevřených dveří bude probíhat v kanceláři služby Masarykovo náměstí 6/5 18. 5. Setkání rodin klientů z Frenštátu a ORP služby rané péče EUNIKA v denním stacionáři EDEN Nový Jičín. Rodiny budou mít možnost se sdílet zatímco děti budou hlídány našimi dobrovolníky.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.slezskadiakonie.cz/sluzby/eunika-karvina-rp/

RODINNÉ ODPOLEDNE S RANOU PÉČÍ

15. 5. 15.30–18.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, Rodinná 2719/57 ulice

Přijďte si užít příjemné odpoledne v rané péči, program pro děti i pro dospělé: jízda na oslíkovi a na velbloudovi, malování na sádrové odlitky s Maruškou, opékání špekáčků, hry se smysly, malá přednáška o zrakové hygieně … Změna programu vyhrazena v závislosti na počasí.

Příloha:

Rodinné odpoledne

Rodinne-odpoledne

Informační LINKA RANÉ PÉČE

13.–17. 5. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Zuzanu Haiclovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 774 734 099. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - RODINY V AKCI

13. 5.–13. 6. 9.00–20.00 h | GALERIE ŠANTOVKA, Polská 1

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která proběhne v rámci Týdne rané péče. Fotografie zachycují radostné chvíle dětí a jejich rodin, které společně překonávají výzvy. Výstava ukazuje, jak raná péče pomáhá rodinám vytvářet stabilní a podpůrné prostředí pro své děti.

Příloha:

Den otevřených dveří pro pediatry

15. 5. 9.00–17.00 h | Olomouc - pobočka pro zrak, Na Stráni 677/12

Představíme Vám, zázemí a pomůcky, které používáme u dětí raného věku k vyšetření zrakových funkcí a dovedností. Instruktorky stimulace zraku Vás individuálně provedou vyšetřovací místnosti s velkým množstvím pomůcek a standardizovaných testů např. • Preferenční testy zrakové ostrosti • Lea testy zrakové ostrosti • Testy kontrastní citlivosti • Stereotesty • Barvocitové testy Nabízíme ukázku zprávy z FVZ, s vysvětlením jednotlivých zrakových funkcí a dovedností, včetně hodnot testů. Nově využíváme multisenzorickou místnost inspirovanou mořským světem, kde si můžete vyzkoušet vnímat svět všemi smysly.

Příloha:

Pozvanka-DOD_TRP_zdravotnici

Den otevřených dveří - Pardubice

15. 5. 8.00–12.00 h | Rodinné Integrační Centrum z.s., Náměstí Republiky 2686

V rámci Týdne rané péče bychom Vás rádi pozvali na den otevřených dveří v našem sídle v Pardubicích. V rámci celého dopoledne se budete mít možnost seznámit s našimi prostory, pracovníky a poskytovanými službami. Budete si moci prohlédnout pomůcky používané při práci s klienty a dozvědět se více o problematice poruch autistického spektra. Od 9:00 do 10:00 bude navíc probíhat ukázková lekce aktivity pro rodiče s dětmi Smyslohrátky. Těšíme sena Vaši účast!

Příloha:

Den-otevrenych-dveri

Kulatý stůl „Stavíme mosty“

10. 5. 9.00–14.00 h | Krajský úřad Zlínského kraje, tř. Tomáše Bati ulice

Volné sdružení poskytovatelů rané péče ve Zlínském kraji pořádá ve spolupráci se Zlínským krajem kulatý stůl s názvem "Stavíme mosty". Setkání odborníků z rané péče, zdravotnictví, školství, zástupců kraje a zástupců rodičů umožní společně probrat možnosti podpoření spolupráce mezi třemi resorty tak, aby podpora pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením byla včasná, dostupná a kvalitní.
Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.