Pátek

Výstava o rané péči Nebuďme slepí!

13.–19. 5. 9.00–9.00 h | IGY Centrum České Budějovice,

Jak pracují poradkyně Společnosti pro ranou péči, kolik času tráví na cestách za rodinami s postiženými dětmi a co je to stimulace zraku? Přijďte se podívat na netradiční pojetí výstavy, kdy můžete být součástí příběhů nebo se vžít do pocitu dítěte s poruchou zrakového vnímání. Společnost pro ranou péči Vám přiblíží život rodin dětí s těžkým životním startem a profesionální práci zrakových terapeutek a poradkyň rané péče.

Příloha:

XXX. celostátní konference profesí pracujících v péči o novorozence

16.–17. 5. 14.00–18.00 h | Clarion Congress hotel České Budějovice,

Konference je určena jak pro lékařský personál, tak i pro pomáhající profese, které pracují v péči o novorozence. Zraková terapeutka Kateřina Doskočilová a poradkyně rané péče Marie Modlitbová na konferenci vystoupí s příspěvkem o rané péči, a to konkrétně v pátek, 17. 5. v 9 hodin.

Příloha:

Přidejte si pomocníka a už nikdy nezapomenete udělat dobrou věc

13.–17. 5. 9.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka Karlovy Vary,

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 2 000 nejznámějších e-shopů a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou, naše organizace vždy dostane příspěvek. Jak na to: 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od Givtu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace. 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s Givt.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. 3. Nakupte si, jak jste zvyklí. To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům. Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám❣

Příloha:

Další informace

Další informace: https://givt.cz/aplikace

Výstava „Ze života služby“

13.–24. 5. 10.00–10.00 h | Nemocnice Třebíč, vestibul budovy M2, Purkyňovo nám. 133/2

Výstava fotografií bude slavnostně zahájena vernisáží v pondělí 13. května 2024. Záštitu nad akcí převzali místostarosta města Třebíč Miloš Hrůza a radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Mgr. Jan Tourek.

Příloha:

Vystava-Ze-zivota-sluzby

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/vystava-ze-zivota-sluzby-286_102cs.html

S NÁMI ... na téma Psychomotorický vývoj dětí od narození do sedmého roku věku

10. 5. 13.00 h | https://www.facebook.com/events/353220447768971/?ref=newsfeed,

Psychomotorický vývoj dětí od narození do sedmého roku věku a kdy si všímat odchylek, které mohou znamenat rizika budoucích dovedností a schopností každého dítěte. Témata, kterým se v živém vysílání budou věnovat: Bc. Zuzana Kovaříková, Poradna rané péče MATANA Mgr. Zuzana Szlaurova, Poradna rané péče LYDIE Český Těšín Bc. Petra Pavelková, Poradna rané péče MATANA Pořadem vás bude provázet Mgr. et Ing. Romana Bélová, náměstkyně ředitelky Slezské diakonie a vedoucí Sekce pro sociální práci a projektové řízení ℹ TÉMA BUDE ROZDĚLENO DO DVOU ČÁSTÍ: 1. 📖 PSYCHOMOTORICKÝ VÝVOJ DÍTĚTĚ OD NAROZENÍ DO 3 LET Tato část bude detailnější, protože je zde již možné vidět spoustu odchylek. ✔ Popis dovedností a schopností dítěte v každém měsíci života do 3 let. ✔ Budeme se zabývat dovednostmi v hrubé motorice, jemné motorice, vnímání, sociálních schopností, porozumění a rozvoji funkční řeči. ✔ Popis jednotlivých mezníků, které se musí zdolat. Zaměření se na rizika, informace, na jaké odborníky se obrátit v případě všímání si nerovností ve vývoji dítěte. ✔ Jak můžeme podpořit dítě v tomto období. ✔ Jak postupovat, když dítě nekomunikuje, nerozumí, nesdílí pozornost, nenavazuje oční kontakt. ✔ O. T. A. - proč je rozhodující zahájit tuto terapii do 3 let a jak probíhá, pro koho je určena. ✔ Jaké jsou možnosti AAK komunikace, co to je a jak postupovat při nastavování funkční komunikace. 2. 📖 PSYCHOMOTORICKÝ VÝVOJ DÍTĚTE OD 4 DO 7 LET Zde se budeme zabývat spíše dovednostmi, které by dítě už opravdu mělo v tomto věkovém rozmezí umět. Schopnosti budou rozdělené do jednotlivých oblastí hrubé a jemné motoriky, sociálních schopností, zvládání emocí, sebeobsluhy a řeči. V rámci živého vysílání můžete klást otázky, ptát se na vše, co vás k tématu zajímá. 🤝 Na vaše dotazy přímo ve vysílání odpovíme. 🎞Pořad můžete sledovat živě na facebooku a youtube Slezské diakonie.

Příloha:

S-NAMI-.-Slezska-diakonie

Den otevřených dveří , setkání rodin

13.–18. 5. 9.00–12.00 h | EUNIKA, Masaryková náměstí 6/5

14. 5. den otevřených dveří v poradně rané péče střediska Eunika, ukázka speciálních pomůcek, hraček, AAK. Informování o nabídce služby. Den otevřených dveří bude probíhat v kanceláři služby Masarykovo náměstí 6/5 18. 5. Setkání rodin klientů z Frenštátu a ORP služby rané péče EUNIKA v denním stacionáři EDEN Nový Jičín. Rodiny budou mít možnost se sdílet zatímco děti budou hlídány našimi dobrovolníky.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.slezskadiakonie.cz/sluzby/eunika-karvina-rp/

Informační LINKA RANÉ PÉČE

13.–17. 5. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Zuzanu Haiclovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 774 734 099. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - RODINY V AKCI

13. 5.–13. 6. 9.00–20.00 h | GALERIE ŠANTOVKA, Polská 1

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která proběhne v rámci Týdne rané péče. Fotografie zachycují radostné chvíle dětí a jejich rodin, které společně překonávají výzvy. Výstava ukazuje, jak raná péče pomáhá rodinám vytvářet stabilní a podpůrné prostředí pro své děti.

Příloha:

Kulatý stůl „Stavíme mosty“

10. 5. 0.00 h

Volné sdružení poskytovatelů rané péče ve Zlínském kraji pořádá ve spolupráci se Zlínským krajem kulatý stůl s názvem "Stavíme mosty". Setkání odborníků z rané péče, zdravotnictví, školství, zástupců kraje a zástupců rodičů umožní společně probrat možnosti podpoření spolupráce mezi třemi resorty tak, aby podpora pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením byla včasná, dostupná a kvalitní.

Další informace

Další informace: https://ranapecezlin.cz/kopie-tyden-rane-pece-2024/

Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.