Neděle

Přednáška o službě Rané péče EDA pro rodiny dětí s těžkým zrakovým a kombinovaným handicapem

14. 5. 13.00–15.00 h | FN Motol, V Úvalu 84 ulice

Srdečně Vás zveme na přednášku o nabídce a možnostech sociální služby Raná péče EDA.Přednáška je určena pro lékaře, psychology a další odborníky z oční kliniky, kliniky dětské neurologie, neurochirurgické kliniky, pediatrické kliniky a novorozeneckého oddělení, kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství, kliniky dětské hematologie a onkologie, dětské paliativní péče, oddělení klinické psychologie a ze sociálního oddělení. V rámci přednášky Vás podrobně seznámíme s fungováním služby rané péče a s naší cílovou skupinou. Dozvíte se také, jak u nás probíhá vyšetření zrakových funkcí, jaké metody a pomůcky používáme v rámci programu rozvoje zrakových funkcí u našich klientů a s jakými konkrétními problémy můžeme pomoci dětem s postižením zraku a jejich rodinám.

Výstava „Ze života služby“

13.–24. 5. 10.00–10.00 h | Nemocnice Třebíč, vestibul budovy M2, Purkyňovo nám. 133/2

Výstava fotografií bude slavnostně zahájena vernisáží v pondělí 13. května 2024. Záštitu nad akcí převzali místostarosta města Třebíč Miloš Hrůza a radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Mgr. Jan Tourek.

Příloha:

Vystava-Ze-zivota-sluzby

Další informace

Další informace: https://www.ranapecetrebic.cz/aktuality/kalendar-akci/vystava-ze-zivota-sluzby-286_102cs.html

Smyslohrátky

14. 5. 15.00–17.00 h | Terapeutická zahrada, Chelčického ulice

Smyslohrátky neboli smyslové hraní (sensory play). V případě příznivého počasí bude akce probíhat na terapeutické zahradě (ul. Chelčického – vedle evangelického kostela) ve Vrchlabí, pokud by nám počasí nepřálo, byli bychom v ambulantních prostorách rané péče. Lektorkou akce bude Mgr. Kristina Šimůnková – speciální pedagog. Jak už název napovídá jedná se o hru, při které děti poznávají okolní svět ideálně všemi svými smysly. Ke hře můžeme použít jednotlivé materiály (např. těstoviny, rýže, modelína, přírodniny a mnoho dalšího), se kterými si dítě pracuje podle své fantazie… nebo připravíme celý malý svět a dítě pokračuje samo podle sebe. Do hry dospělý nezasahuje (bez vyzvání dítěte). Lekce trvá 60 minut. Přijdete, převléknete se. Budete mít s dětmi k dispozici několik stanovišť, která vhodně a tematicky rozvíjejí vnímání okolního světa malého dítěte. Aktivity jsou zaměřeny na hmatové a zrakové vnímání, ale nechybí ani sluch, čich a chuť. Veškeré předkládané aktivity jsou bezpečné a snažíme se maximálně přizpůsobit stanoviště i nejmenším, kteří strkají vše do svých pusinek – materiál je tedy testovaný a určený pro děti od cca 6 měsíců. Zároveň je vše jedlé a nezávadné.

Příloha:

Smyslohratky-1

Další informace

Další informace: http://www.vrchlabi.diakonie.cz

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - RODINY V AKCI

13. 5.–13. 6. 9.00–20.00 h | GALERIE ŠANTOVKA, Polská 1

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která proběhne v rámci Týdne rané péče. Fotografie zachycují radostné chvíle dětí a jejich rodin, které společně překonávají výzvy. Výstava ukazuje, jak raná péče pomáhá rodinám vytvářet stabilní a podpůrné prostředí pro své děti.

Příloha:

Kuk do Kuku – poradenský den

14. 5. 8.00–14.30 h | Raná péče Kuk, z.ú., Tomanova 2645/5

Chcete se dozvědět co je to vlastně raná péče, jak funguje a co vše nabízí? Máte otázky k vývoji svého dítěte, potřebujete poradit jak správně rozvíjet zrak? Všechny tyto otázky zodpoví naše poradkyně Mgr. Lenka Šestáková na telefonním čísle 724 400 815 nebo osobně v sídle naší organizace Tomanova 5, Plzeň od 8:00 do 14:30.

Příloha:

Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.